Mgr. Filip Tomanec (33 let)

Mgr. Filip Tomanec

Až do absolvování fakulty sportovních studií se závodně věnoval plavání. Praktické a teoretické zkušenosti zužitkovává jako vedoucí plaveckých sportovních zařízení. Miluje sport v jakékoli podobě, který ho doprovází v každodenní činnosti, má zálibu v cestování. Většinu volného času věnuje svému největšímu koníčku, a to jsou lyže a horská služba. Ve SPMS se angažuje v odvětví sportu a dopravě.

Poznámka: Rozhovory se všemi kandidáty vedl Radoslav Fikejz a byly vedeny tak, že řada z nich je ryze osobních, někdy vážných, jindy úsměvných.

Nikdy neříkej nikdy, vždy existuje cesta.

Ani netušíš, že na samotném sklonku socialismu jsme na gymnáziu měli odborné bloky – administrativu, zemědělství... a jeden z nich byl stavebnictví a já jsem v rámci praxe stavěl základy krytého bazénu, kterému ty šéfuješ...
Asi proto tak vypadá... ale na svou dobu to bylo zajímavé dílo, plné skla, železobetonu. Vymykalo se to architektuře té doby, ale po třiceti letech jsou nároky fakt vyšší. Kosmetické změny tomu nepomohou... tos na školu plavání jezdil do Poličky?

Ne, nejezdil, mám těžký kosti a voda mě neunese... ale kvůli tomu tady nejsme. Co ty a voda?

V pracovním procesu dělám to, co jsem ve svém životě dělal nejdéle, věnuji se vodě – tedy bazénu. A čeká mě asi jeden velký úkol – naučit Svitaváky opět najít cestu, věřím, že do nového komfortního a moderního zařízení. Něco jako Svitaváci do Svitav... :-D Zajímavá výzva.

No... sníh je taky voda, ne?

Ve svém volnu se věnuji vodě v jiném, a to zmrzlém skupenství. Většinu času trávím v zimě na horách. I třeba v horské službě.

Na lyžích nejezdím, mám těžký kosti... co jiný sport?

Od dětství jsem byl vychováván k lásce ke sportu a ta mi zůstala až doteď. Sport je moji nedílnou součástí života. Ať už je to cyklistika, běh, plavání, tak i lyže a skialpinismus.

Tak jak mám rád sport, tak i stejně mám rád jídlo...

Á, už se chytám... jídlo...

A to převážně objevování nových chutí a jídel. Taková asijská kuchyně, třeba vietnamská, thajská, indická... to je svět neuvěřitelných chutí a vůní a barev...

Jenže z toho těžknou kosti...

Říkali mi, že rozhovor s tebou je náročnou disciplínou a že se zapotím.

Kdybys měl vytvořit heslo, které bude charakterizovat Svitavy?

Svitavy – sport uprostřed republiky...

Dobře, když ses tak rozhovořil... snad máš zamilovaná místa...

Svitavský stadion, lesy v okolí Rosničky.

Začínám se potit i já... tak něco ne zrovna sportovního?

Ale ano. Ve městě jsou místa, která by zasloužils pozornost – vem si, jakou ostudu dělají městu nevyužívané objekty starých továren a tím myslím i areál Cihelny.

Takže do zastupitelstva kandiduješ s cílem to změnit?

Jsem rodilý Svitavák a není mi jedno, co se ve městě děje nebo i neděje. Proto bych rád podpořil rozvoj města o své postřehy a nápady. Sdružení pro město Svitavy mi tento prostor dává, má svoji jasnou a zřetelnou vizi s dlouhodobou koncepcí, jak město posouvat. Ve SPMS je každý otevřený vyslechnout si jakýkoliv názor, každý může přijít se svým nápadem, s názorem ze svého okolí. Chci s novým bazénem změnit názor Svitaváků na bazén a chci jim přinést zážitek z návštěvy. Dále bych se chtěl více zaměřit na dopravu ve městě, která je rok od roku horší a komplikovanější. Je pro mě důležité mít možnost svobodně se rozhodnout, co chci a co nechci, mít možnost výběru, mít možnost říct svůj názor, mít možnost něco udělat s věcmi, které se mi nelíbí.
 

Máte dotaz? Použijte formulář a napište nám.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů