MUDr. Jan Malý

MUDr. Jan Malý

Uznávaný dětský lékař, někdejší primář dětského oddělení a také bývalý ředitel Svitavské nemocnice Jan Malý uzavírá letošní kandidátní listinu. V SPMS pracuje téměř třicet let, do zastupitelstva patřil od roku 1998 do roku 2018.

Po střední škole (Gymnázium Svitavy) absolvoval pediatrii na Lékařské fakultě Univerzity J. E. Purkyně v Brně. Celý profesní život věnoval Svitavské nemocnici. Coby zastupitel města se zapojoval do práce sociální komise, v posledních letech působí v pracovní skupině pro sociální problematiku. „Jsem rád, že naše Sdružení pro město Svitavy dělá věci pro město, nikoliv pro sebe a politické body,“ říká o svém postoji.

Na Svitavách oceňuje obrovskou proměnu vzhledu. „Za socialismu to bylo šedivé a ospalé město. Změna za posledních dvacet či pětadvacet let není sama sebou, podívejme se na náměstí, Fabriku, stadion, další sportoviště, park Patriotů,“ vypočítává Jan Malý nejvíce povedené věci ve městě. Druhým dechem dodává, že ještě například v okolí vlakového nádraží nebo v parčíku za kostelem na náměstí je co zlepšovat…

Kromě už řečeného by rád během dalších čtyř let viděl upravenou velkou kruhovou křižovatku. „Snad to nebude trvat čtyři roky,“ podotýká.

Manželka Jana Malého, lékařka Eva, užívá zaslouženého důvodu, syn  Jan pokračuje ve šlépějích rodičů a pracuje jako lékař-neonatolog ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové, druhý syn Jiří je zaměstnán ve firmě SATT Žďár nad Sázavou. Radost rodině přinášejí vnučky a vnuci Barbora, Jakub, Václav a Zuzana, ti navštěvují základní školu, nejmladší Lukáš je předškolák.

Mezi záliby Jana Malého patří kolo, lyžování, dobré filmy, klasická hudba, jeho srdeční záležitostí se staly hory.


„Neřeším věci, které vůbec nemohu ovlivnit.“