Bc. Eva Huschková

Bc. Eva Huschková

Vedoucí oddělení sociální péče Městského úřadu ve Svitavách Eva Huschková je členkou SPMS od minulého volebního období, na kandidátní listině se objevuje podruhé. Od roku 1985 pracuje v sociální oblasti, i ve Sdružení pro město Svitavy se zapojila do práce v oblasti zdravotnictví a sociálních služeb.

Maturovala na svitavském gymnáziu, po odchodu z Pedagogické fakulty Hradec Králové si doplnila vzdělání v nástavbovém studiu pro sociální oblast. V roce 2011 dokončila bakalářské studium v oboru sociální práce na Univerzitě Palackého v Olomouci.

V sociální oblasti pracuje bezmála čtyřicet let, od roku 1991 působí na Městském úřadě ve Svitavách. Pátým rokem je místopředsedkyní Komise Rady Pardubického kraje pro integraci romské komunity a dalších etnických skupin. Řadu let pořádá ples města či veletrh sociálních služeb.

Narodila se ve Svitavách, navštěvovala zde základní i střední školu. Ve dvaceti letech se odstěhovala do nedalekého Vendolí, aby se po pětatřiceti letech opět vrátila do rodného města. Velmi dobře zná prostředí města a lidi v něm. „Ráda bych něco ovlivnila,“ říká Eva Huschková o svém vstupu do komunální politiky. Se SPMS sympatizuje proto, že členy je mnoho lidí, které zná velice dlouho a velmi si jich váží. Hodlá se zapojit především do oblasti sociální, kde má výborné znalosti.

Zajímá se také o stav náměstí, o to, jak ho „oživit“. „Ano, to je velké přání nás všech, stále to opakujeme, ale zatím nemáme recept, jak na to. Léta se o to snažíme. Já chci přiložit ruku k dílu a změnit, co půjde. A také bych si přála, aby mladí po studiích našli důvod, proč se do Svitav vrátit,“ neskrývá Eva Huschková svůj krásný vztah ke Svitavám.

Manžel Evy Huschkové je již v důchodu a toto období si náležitě užívá. Mají dva syny, Michala a  Marka, kteří bydlí a pracují ve Svitavách. Její velkou radostí je více jak roční vnuk Matěj.  

Volný čas dělí mezi rodinu, sportovní aktivitu heat, jíž se věnuje sedmým rokem, četbě a odpočinku. Má ráda setkávání s dobrými přáteli, s některými se přátelí více než 50 let.


„Přej a bude Ti přáno.“