Pavel Padyásek, DiS.

Vnuk Václava Koukala, někdejšího starosty Svitav a českého senátora, Pavel Padyásek se uchází o hlasy voličů ve druhém volebním období, přestože členem SPMS je mnohem déle. Navazuje na úspěšnou práci svého dědečka a rozvoj města mu zkrátka není lhostejný. Přes 10 let působí jako pedagogický pracovník ve Středisku volného času Tramtáryje.

Vystudoval Střední pedagogickou školu v Litomyšli, navázal vyšším stupněm vzdělání na téže škole.  Pracuje v Tramtáryji, vede kroužky Kytary, Ukulele, Horolezecký pro mladší děti, zabývá se přípravou školních soutěží v rámci ministerstva školství, také těch akcí, které pořádá Tramtáryje (mezi oblíbené patří Pekelný Mikuláš či karneval na ledě). Podílí se na vymýšlení společných her pro děti a dospělé, jeho zálibou je tvorba šifrovacích a detektivních her pro rodiny, je autorem dvanáctihodinové noční outdoorové šifrovací hry pro dospělé Můra.

Vedle těchto aktivit je také zapáleným táborovým vedoucím. „Když jsem jako dítě a později jako instruktor přičichl k táborům, tak mě prostě nejvíc baví být tím, kdo vymýšlí a zprostředkovává zábavu a akci ostatním. To mě vlastně různě provází stále, a dokonce se z toho stala moje práce. A to je skvělé!“ netají se Pavel Padyásek nadšením.

Členem SPMS je řadu let, do zastupitelstva ale kandiduje teprve podruhé. „Věřím v dobré lidi ve Sdružení pro město Svitavy, vidím totiž spoustu výsledků. A to je i důvod, proč se chci zapojit,“ ozřejmuje své působení.

Ve sdružení se ho týká především oblast školství a kultury. Jako nejpodstatnější vidí trvalé zkvalitňování výuky, údržbu a rozšiřování školských prostor a budov s efektivním využíváním dotací a evropských projektů podpořených městem. Podporuje rozšíření prostor pro ZUŠ a samozřejmě rekonstrukci Střediska volného času.

Jeho žena Jana je na rodičovské “dovolené“.  Vychovávají dva syny, pětiletého Václava a dvouletého Viléma.

Volný čas dělí Pavel mezi rodinu, práci a hudbu. Hraje na ukulele v kapele S.U.E. Má rád i turistiku, koloběžku, discgolf, přírodu, horolezení, moderuje některé ze svitavských akcí.

„Pr.el musí bejt, i kdyby na chleba nebylo.“ (Mario Kučera)

Dotazník

Narozen ve znamení zvěrokruhu

Štír

Současné (předchozí) povolání

Pedagog volného času Tramtáryje Svitavy, Nízkoprahový klub Díra (pracovník v soc. službách).

Rodinný stav

Ženatý.

Co dělám ve volném čase

Pracuji, svůj osobní čas dělím mezi rodinu, hudbu a dům.

Jaký sport mě zajímá – pasivně a aktivně?

Koloběžka, turistika, lezení.

Jaký mám oblíbený nápoj a jídlo?

Pivo, káva, olivový olej, maso, těstoviny a sýr.

Jakou poslouchám hudbu?

Snažím se kvalitní, žánr pro mě není překážka.

Životní moudro, kterým se snažím řídit

Jak říkával Mario Kučera, pr.el musí bejt, i kdyby na chleba nebylo.

Co mě ve Svitavách nejvíc trápí?

Malé osobní zapojení (mladších) lidí pro práci a tvorbu ducha ve městě.

Z čeho mám ve Svitavách největší radost?

Z neustálého rozvoje.

Mají si svitavské děti kde hrát?

Mám dvě malé děti a jednoznačně říkám ano.

Mají mladí lidé ve Svitavách možnost se dostatečně bavit?

Pokud jsem započítán mezi mladé lidi, tak ano.

Kdybych měl prsten princezny Arabely, co bych pro Svitavy zařídil?

Cyklostezky všude.

Co mě napadne, když se řekne ve Svitavách:

– svitavská tradice:

Práce, péče, rozum.

– top akce ve Svitavách:

Pivní slavnosti, vinný košt, pekelný Mikuláš.

– Svitava:

Smutek.

– park Patriotů:

Hrdost. A vztek na ničitele tohoto prostoru.

– škola:

Felberka.

– Cihelna:

Příležitost.

– svitavský sport:

Top!

– kultura ve Svitavách:

Dostatek, málo lidí.

– odpočinek, relax ve Svitavách:

Sport, Rosnička a okolí.

– příroda, zeleň ve Svitavách a okolí:

Vodárenský les, Brand.

– roční období ve Svitavách:

Léto.

– koupaliště nebo Rosnička:

Jak pro koho, tedy obojí.

Proč jsem se rozhodl kandidovat?

Počet hlasů v minulé volbě mě přesvědčil.

Proč by měli voliči dát hlas právě SPMS?

Tradice našeho sdružení a viditelný kus práce za námi.

Do jaké oblasti života města jsem zapojen nebo se hodlám zapojit a proč?

Školství, kultura.

Jsme ve vesmíru sami?

Nemyslím si, že jsme nejinteligentnější formou života ve vesmíru. NE.

Fotbal nebo hokej?

Dynamo Pardubice.

Jaké nejdivnější jídlo jsem kdy jedl?

BeBe s Májkou při představě, že pojídáme kaviár na opečeném toustu. Při výpravě do cizí země se někdy stane, že ty zásoby zapomenete vynásobit dvakrát.

Na co si podle mě Češi nejvíc oprávněně stěžují?

Na politickou garnituru, její prohnilost a provázanost s byznysem a hlavně starými strukturami. Tady se máme líp.