Naši podporovatelé v komunálních volbách 2018

Mgr. Miluše Horská – 1. místopředsedkyně Senátu PČR

Davida Šimka znám jako fajn chlapa, skvělého kantora a velkého srdcaře, na kterého je spoleh. Vyrostl též v kvalitního politika, což se mi potvrzuje vždy, když navštěvuji krásné Svitavy. V nadcházejících komunálních volbách opět kandiduje se Sdružením pro město Svitavy. A kdybych mohla, tak by můj hlas patřil právě jemu.

prof. Mgr. Jindřich Štreit, dr. h. c. – významný český fotograf

Mám Svitavy rád. Mnoho let se zajímám o sociální oblast života a takový zájem o zlepšení materiálních podmínek a pochopení pro slabosti druhých, to se hned tak nevidí. Kdyby se o spoluobčany všude tak starali jako ve Svitavách, bylo by na světě krásně. Do Svitav jsem byl pozván, abych zde vystavoval své fotografie. Příjemnější večer jsem ještě nezažil. Jindy jsem přijel na koncert, do kina, na vernisáž. Vždy spousta lidí s velikým zájmem o kulturu. Ptal jsem se přátel, jak je to možné, že u Vás všechno tak funguje? Odpověď byla snadná a krátká. Je to vizitka práce města v čele s panem starostou. Jen jsem jim popřál: „Ať Vám dlouho vydrží!“

František Černý – frontman skupiny Čechomor

Svitavy jsou moje srdeční záležitost. Pocházím z nich a mám proč se sem vracet. Rád podpořím ve volbách každého, kdo to myslí a dělá dobře. Jsem přesvědčen, že k takovým lidem patří i David Šimek. Rozhodně má mou podporu.

MgA. Marián Polák – režisér, kameraman a producent

Mám rád Svitavy a okolí, místa kde jsem vyrůstal a kde žiji. Mnoho lidí mě zná jako člověka, který miluje přírodu, který ji fotografuje a natáčí o ní filmy. Snažím se ji také užívat, pochopit její fungování. Myslím si, že poznám, kdo to s ní myslí vážně. Z politických subjektů v mém okolí je to jednoznačně Sdružení pro město Svitavy. Jsem rád, že v tomto společenství je hodně lidí, kteří přírodě rozumí a kteří se starají o to, aby Svitavy byly zelené a zdravé město.

RNDr. Leoš Štefka – vedoucí správy CHKO Moravský kras

I když několik let již nežiji přímo ve Svitavách, ale bydlím v sousední obci, rád podpořím Sdružení pro město Svitavy. Tomuto volebnímu subjektu totiž věřím. Jsem přesvědčen, že je zárukou dobré péče o životní prostředí, což je problematika, která je mně velmi blízká. Nejen profesně, ale i lidsky. SPMS si i v této oblasti vždy vedlo dobře.

Mgr. Martin Lipenský – pedagog a tenisový trenér

Jsem svitavský rodák a v posledních letech sleduji neustálé vylepšování kulturního a sportovního vyžití našich spoluobčanů. Co se sportu týče, mohou nám okolní města pouze závidět zázemí Svitavského stadionu, kde v nejbližší době dojde k dlouho očekávanému zastřešení hokejového hřiště. Hlavně díky významné podpoře vedení Svitav má členská základna TJ Svitavy dlouhodobě přes tisíc aktivních členů. Rodiny s dětmi mohou relaxovat v areálu Brand, navštívit park Patriotů či Vodárenský les... Budu volit kandidáty Sdružení pro město Svitavy, protože si vážím jejich práce a věřím, že v ní tým v čele s Davidem Šimkem bude pokračovat.

Ing. Břetislav Vévoda – projektový manažer

Od revoluce jde vedení města z řad SPMS cestou veřejného, nikoliv osobního prospěchu. To je z pohledu dění v české společnosti nesmírně cenné a ve Svitavách je to znát a cítit. Za tu dobu získalo sdružení mnoho zkušeností a zároveň nepodlehlo konzervaci, iniciativu převzali mladí členové. Město se tak dynamicky vyvíjí s ohledem na potřeby obyvatel, proto SPMS podpořím i v těchto volbách.

PhMr. Bohumil Šperka – bývalý lékárník a fotbalový trenér

Celý život jsem spjat se Svitavami, jejich současnost i budoucnost mně není lhostejná. A to je právě důvod, proč i v letošních komunálních volbách podporuji Sdružení pro město Svitavy. Vzhledem k tomu, že jsem pracoval ve zdravotnictví a věnoval se intenzívně sportu, zejména fotbalu, jsem rád, že SPMS věnovalo sportu, zdravotnictví a sociální problematice vždy velkou pozornost. Moje podpora SPMS vychází z toho, že věřím, že tomu bude i nadále.

Mgr. Jakub Velecký – ředitel ZŠ nám. Míru

Znám lidi v SPMS, vím, jak pracují a že je na ně spolehnutí. Věřím jim. Víte, proč je volím do vedení města? S nimi se o Svitavy nebojím. Ing. Alena Vašáková ředitelka ZŠ a MŠ Sokolovská Svitavy Mám ráda lidi, kteří více dělají, než o tom jenom mluví. Sdružení pro město v čele s Davidem Šimkem je pro mě symbol pracovitosti, otevřenosti, kreativity a velkého úsilí věci posouvat směrem dál dopředu. Jejich práce je vidět - „Prožijte Svitavy“.

MUDr. Libor Sychra – primář oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Svitavské nemocnice

Podporuji Sdružení pro město Svitavy, protože za léta, kdy bylo ve vedení našeho města, dokázalo, že Svitavy jsou dnes prosperujícím městem, kde se dobře žije. Narodil jsem se zde a celý život ve Svitavách pracuji. Zdravotní a sociální problematika mě zajímá. K řadě věcí ve zdravotnictví mám výhrady, bohužel jsou to věci, které samo město ovlivňovat nemůže. Přesto se nám vedení města výrazně snaží dlouhodobě pomáhat. Sdružení je pro mě zárukou, že tento příznivý trend bude dále pokračovat.

Jaroslav Donda – předseda DiscGolf Svitavy z. s.

Podporuji SPMS hlavně kvůli jeho snaze město oživit, zvelebit a udělat z něj město atraktivní pro všechny generace. Myslím si, že SPMS se rozhoduje hlavně zdravým rozumem, a právě proto dostane i letos můj hlas.

Lea a Jiří Sehnalovi – lektorka muzea a ředitel ZŠ T. G. Masaryka

Když někdo něco umí, vždy to vypadá jednoduše. Neměli bychom však brát aktuální všestranný rozvoj města jako automatický. Podporujeme Davida Šimka a jeho tým, protože nám záleží na budoucnosti našeho města. Ivan Tauer podnikatel Ano, budu stejně jako minule volit Sdružení pro město Svitavy. Jeho volební program mi přijde rozumný a realistický. A jsem rád, že se město mění k lepšímu. Ze Svitav se stává nejen město sportu, ale i obchodní centrum. A pro nás, obchodníky, i městem konkurence. Což je pro lidi dobře.

Ing. Petr Blažek – ředitel výrobního družstva Dřevojas Svitavy

Jsem rád, že mohu takto veřejně podpořit Sdružení město Svitavy. Na jeho kandidátce jsou lidé, o kterých jsem přesvědčen, že budou pro Svitavy dělat maximum. A to proto, že již nyní je jejich počínání ve prospěch města vidět. Navíc jsem rád, že SPMS věnuje dlouhodobě pozornost podnikání. I proto se Dřevojasu ve Svitavách daří.

Ing. Marek Meluzín – jednatel WestRock Czech

Spolupráce města a naší firmy byla vždy na vysoké úrovni. Velmi si toho vážím. Také se mně osobně s vedením svitavské radnice dobře spolupracuje, rád jednám se starostou Davidem Šimkem. Myslím si, že jsme významným zaměstnavatelem ve městě, v regionu, proto jsem potěšen zájmem současné radnice a Sdružení pro město Svitavy o podnikatelský sektor, o zaměstnanost a o rozvoj města. Určitě jsou stále oblasti pro zlepšení. Na druhou stranu jiná města mohou jen závidět. Hodně štěstí ve volbách.

Máte dotaz? Použijte formulář a napište nám.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů