Děkujeme za Vaše rozhodnutí

Vážení Svitavané,

rád bych Vám všem, kteří jste nás svým hlasem ve volbách podpořili, s celého srdce poděkoval. Přiznávám, že nás Vaše podpora velmi potěšila.

Ve volbách Sdružení pro město Svitavy výrazně zvítězilo, obdrželo bezmála 36% hlasů (při minulých volbách to bylo něco přes 24%), získalo díky Vám 10 mandátů do budoucího zastupitelstva, tedy o tři více, než před čtyřmi roky. Projekt SPMS trvá více než 20 let, bereme vysoké procento získaných hlasů především jako ocenění toho, co naše SPMS nejen poslední čtyři roky pro město, pro spoluobčany dělalo. Nejen v předvolebním období, ale celé čtyři roky volebního období jsme pravidelně prezentovali, co se nám průběžně dařilo z našeho programu naplňovat. Jsme pyšni na to, co se nám podařilo, a jsme rádi, že máme mandát k tomu nejen v některých projektech pokračovat, ale také zahájit řadu jiných, také zajímavých a pro město prospěšných. Poctivě jsme je promýšleli, vycházeli jsme z reality, odmítali jsme slibovat nesplnitelné. Výsledkem bylo předložení našeho volebního programu, který, jak je vidět, lidi zaujal.

Náš tým nepracoval pouze před volbami, naši kandidáti pracovali čtyři roky na radnici, zapojovali se do práce výborů, komisí, pracovních skupin města, aktivní byli také v pracovních skupinách našeho sdružení, ale hlavně byli vidět na svých pracovištích, v rámci volnočasových aktivit, ve spolcích, většinou dělali něco navíc, nad rámec svých povinností, ve prospěch města a jeho občanů, od dětí až po seniory. Podařilo se nám sestavit kvalitní kandidátku, na které se vedle osobností, které voliči znali z předchozích hlasovacích lístků, objevily nové tváře. Přibližně třetina našich zastupitelů budou nováčci.

Vlastní příprava voleb v případě SPMS také nebyla nějakou nárazovou akcí posledních týdnů. S plněním volebního programu jsme občany seznamovali průběžně, více než rok jsme v pracovních skupinách připravovali volební program, do práce na volebních materiálech se zapojili všichni naši členové, o spolupráci jsme požádali naše příznivce či podporovatele. Myslím si, že se nám vše povedlo – od klasických volebních materiálů až po ty moderní elektronické. Nikoho jsme neuráželi, chovali jsme se slušně. Rád bych všem mým kolegyním a kolegům za jejich práci poděkoval. Je vidět, že jejich práce Svitavany zaujala. Plně se ztotožňuji s tím, co uvedl jeden můj kolega v reakci na volební vítězství: „Toto vítězství je vítězstvím slušnosti, neagresivity a rozumu. Slušnost se musí vyplatit.“ Ano, slušnost se vyplatila.

Rád bych poděkoval také našim příznivcům a podporovatelům, kteří nám celé čtyři roky nebo jen v předvolebním období pomáhali. Třeba i vyjádřením podpory.

Protože jsme výrazným vítězstvím od Vás dostali mandát k tomu, abychom se pokusili sestavit koalici, slibuji Vám, že uděláme maximum pro to, abychom sestavili funkční, spolehlivou a tvůrčí „městskou vládu“. Bude to pro nás úkol pro následující dny.
Do voleb jsme vstupovali s heslem „Rozhodnutí je na Vás“. Je na místě nyní při našem děkování vyjít z volebního hesla, proto tedy „Děkujeme Vám za Vaše rozhodnutí“.

Mgr. David Šimek

Výsledky SPMS v komunálních volbách 2014