MUDr. Libor Sychra

MUDr. Libor Sychra

Lékař a dlouholetý primář oddělení ORL ve Svitavské nemocnici Libor Sychra pracuje pro SPMS mnoho let. Členem zastupitelstva zatím nebyl, angažuje se v oblasti zdravotnictví a sportu.

Maturitu složil na svitavském gymnáziu v roce 1975, v letech 1975–1981 absolvoval Lékařskou fakultu tehdejší University Jana Evangelisty Purkyně v Brně.  Po promoci před více než čtyřiceti lety nastoupil na ORL oddělení ve Svitavách, kde pracuje dosud, a také zde tráví většinu volného času.

„Vedení města se dlouhodobě osvědčilo a město prosperuje, proto Sdružení pro město Svitavy podporuji,“ vysvětluje Libor Sychra svůj postoj ke sdružení. Z realizovaných akcí ho potěšila rekonstrukce stadionu. „Líbí se mi snaha vedení města o zdravý životní styl ve Svitavách,“ dodává.

Zahájení stavby nového pavilonu a rekonstrukci Svitavské nemocnice, dokončení obchvatu města a ještě více zeleně ve Svitavách, to by si přál vidět za další čtyři roky v našem městě.

Do jeho rodiny patří syn Tomáš, který pracuje jako zubní technik v Bratislavě. Manželka Markéta působila řadu let jako neuroložka v ambulanci ve Svitavách.

Volný čas Libor Sychra vyplňuje aktivně běháním, jízdou na kole, v zimě na lyžích a cestováním za poznáním.


„Spoléhat se vždycky v první řadě sám na sebe.“