1. července 2026 se zahajují práce na rozsáhlé modernizaci Svitavské nemocnice.
Tato jedna z největších investičních akcí Pardubického kraje bude stát 1,367 miliardy Kč, práce jsou rozděleny na několik etap a potrvají – za plného provozu nemocnice - do roku 2030. Investorem je Pardubický kraj, město Svitavy se také zapojovalo, např. poskytnutím pozemků na přesun zdravotnické záchranné služby. Modernizace nemocnice přinese modernější zázemí pro pacienty i zdravotníky a poskytování komplexního systému zdravotních služeb pro širší oblast svitavského regionu. Proto se připravuje i nové radiodiagnostické pracoviště vybavené magnetickou rezonancí. Očekává se také, že modernizace bude silným motivačním faktorem pro získávání nových lékařů a dalšího zdravotnického personálu.
Velká investiční akce začala 26. 6. poklepáním na základní kámen v rekonstruované klášterní zahradě za kostelem sv. Josefa, a to za účasti představitelů Pardubického kraje, města, zhotovitelů akce apod.


