Ing. Břetislav Vévoda

Vévoda Břetislav Ing.

Vystudoval obor lékařské elektroniky, označuje ho za symbolické spojení humanismu a techniky.
Břetislav Vévoda je členem SPMS dlouho a je svědkem toho, že sdružení preferuje veřejný prospěch, že rozhodně nejde cestou osobního prospěchu.

Studoval na Gymnáziu ve Svitavách a VUT Brno. Se Sdružením pro město Svitavy sympatizuje pro jeho vyznění a konání. „Fakt, že sdružení preferuje veřejný prospěch, je z pohledu dění české společnosti nesmírně cenné a hlavně, ve Svitavách je to znát a cítit!“ zdůrazňuje Břetislav Vévoda. Oceňuje i skutečnost, že sdružení nechává prostor i mladým členům. „Město se tedy dynamicky vyvíjí s ohledem na potřeby obyvatel,“ chválí zapojení mladších nadšenců.

Břetislav Vévoda žije ve Svitavách od narození, a proto mu není vývoj a rozvoj města lhostejný. „Jsem na Svitavy hrdý, původně šedivé socialistické město se rozvíjí, kvete, jeho prestiž roste…,“ vyznává Břetislav Vévoda svůj vztah k rodnému městu. Upozorňuje však na „rezervy pro vyšší podporu mladých lidí“, aby v dospělosti nebo po studiích neutíkali do jiných měst. Má totiž mnoho příležitostí se o potřebě opustit rodné město často přesvědčovat.

V budoucnu by přivítal dokončení projektů, na kterých spolupracoval: naučná stezka Věk Země a koupací biotop v prostoru Parku patriotů. Město sice hledá turistické atrakce, ale chybí mu tábořiště nebo kemp, obliba tohoto způsobu turistiky a cestování totiž neustále roste.

Břetislav Vévoda, podruhé ženatý s manželkou Soňou, žije v Lánech se dvěma nejmladšími dětmi z pěti narozených.

Volný čas náleží rodině, cestování a pobytu v přírodě, také turistice a fotografování.