Úklidová akce SPMS - i pro veřejnost

Členové Sdružení pro město Svitavy připravili pro sebe a veřejnost další akci ve prospěch svitavské přírody. V minulých letech jsme sázeli květiny, keříky i stromy v centru města i v jeho nejbližším okolí, tentokrát se chceme zaměřit na úklidovou akci v rámci republikového projektu Ukliďme Česko. Odpad z přírody totiž sám nezmizí. SPMS spojí příjemné s užitečným a tuto akci spojí s procházkou do přírody po naučné stezce Českomoravským pomezím, a to v sobotu 1. dubna 2023. Sraz účastníků bude v 9 hodin u informační tabule u přechodu pro chodce mezi gymnáziem a radnicí, procházka povede přes Sluneční stráň ke Svaté Trojici, kde před cestou zpět posvačíme a opečeme třeba i špekáčky. Tak jako tomu bylo i v minulosti, veřejnost je i tentokrát zvána.

Nejde o jedinou SPMS akci ve prospěch přírody v této době. Členové SPMS se vedle uvedené úklidové akce na jaře opět postarají o stromky zasazené v budoucím bludišti ve Vodárenském lese.