Další alej stromů

Rok po výsadbě stromořadí ovocných stromů v Lánech (22 stromů) vysázelo město Svitavy společně se žáky ZŠ Sokolovská a dobrovolníky další alej ovocných stromů – tentokrát podél poldru nedaleko výjezdu ze Svitav směrem k Javorníku. Na začátku května 2022 tam bylo vysazeno 89 ovocných stromů - 31 jabloní, 18 třešní, 30 slivoní a 10 hrušní. Záměrem je umístit v aleji také dvě dřevěné lavičky a jednotlivé stromy označit. Vzniká tak další cíl vycházek pro Svitaváky, lidé si budou moci v budoucnu při vycházkách také pochutnat na čerstvém ovoci utrženém přímo ze stromu od léta až do podzimu. Ve volebním programu SPMS bylo uvedeno: "Podpoříme výsadbu nové zeleně". Stalo se: jen stromů bylo ve Svitavách vysázeno od roku 2019 několik set, výrazně méně jich ubylo.