Cesta parkem Patriotů

Současná fáze budování parku Patriotů bude zakončena cestou, která naváže na geoexpozici za Svitavským stadionem, povede úhlopříčně v jižní části upraveného území a vyústí na přístupovou cestu k Vodárenskému lesu v blízkosti mostku přes Ostrý potok. Návštěvníkům se zkrátí cesta do Vodárenského lesa a omezí riziko střetu s cyklisty na cyklostezce do Vendolí.

Chodník bude doplněn o novou naučnou stezku Věk Země, která bude tematicky vázat na stávající naučnou stezku s informačními tabulemi na čerpací stanici ve Vodárenském lese a bude se zajímavým způsobem zaměřovat na vývojová stádia Země. Součástí projektu je rovněž příjezdová komunikace pro stavební techniku potřebnou pro výstavbu plánovaného biotopu.

Chodník bude vybudován v přírodním provedení se šotolinovým povrchem, bude 2 m široký a bude doplněn nezbytnými příkopy pro odvod srážkové vody. Celková délka chodníku bude 330 m, rozpočtové náklady jsou 1,6 mil. Kč, v současné době probíhá stavební řízení, vlastní výstavba proběhne v letních měsících tohoto roku.

Máte dotaz? Použijte formulář a napište nám.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů