Obnova květinové výzdoby

V květnu 2015 členové Sdružení pro město Svitavy (SPMS) společně s občany města zasadili 200 medonosných bylin v okolí Památníku včelích matek, vloni na podzim - v Den české státnosti - v parku Patriotů symbolických 2016 krokusů, které letos na jaře ozdobily jihozápadní svah umělého kopce v této části města.

Letos připravilo SPMS akci, která si klade za cíl okrášlit samotný střed města, totiž jeho historické náměstí. V sobotu 22. dubna budou od 10 hodin na náměstí Míru členové SPMS v rámci Otvírání předzahrádek osazovat keři a trvalkami velké květináče umístěné u sloupů veřejného osvětlení. Tyto květináče byly osazovány v rámci rekonstrukce náměstí v roce 1994. Nicméně mnoho rostlin již odumřelo a mnoho přerostlo. Proto jsme se rozhodli koupit a zasadit nové rostliny, které budou náměstí zkrášlovat v dalších letech. I na tuto akci zve SPMS opět spoluobčany, kteří se budou moci také zapojit do květinové výzdoby centra města. Veškeré potřebné věci, včetně sazenic a nářadí, budou pro příchozí zajištěny.

Sdružení pro město Svitavy podporuje setkávání Svitavanů, proto může taková akce propojit užitečné s příjemným.