Řešení úpravy kruhového objezdu se odkládá

Město Svitavy řadu let – od jeho vybudování - hledá řešení pro úpravu „velkého“ kruhového objezdu. Nakonec nedopadne ani řešení, které vycházelo z poslední studentské soutěže. Veřejnost se zapojila do hlasování o tom, který ze dvou městem vybraných  návrhů by se líbil nejvíce. Do hlasování se zapojily stovky lidí, v písemném hlasování vyhrála  tzv. klubíčka, v internetovém hlasování tzv. věž.

„Nechali jsme si dílo nacenit a celou záležitost jsme konzultovali i s dopravním inspektorátem. Po posouzení informací jsme vyhodnotili, že prvky nesplňují bezpečnostní požadavky a náklady na realizaci jsou tak vysoké. Město mělo vyčleněn na realizaci jeden milion korun, skutečné náklady by si vyžádaly výrazně větší investici. Dohodli jsme se tedy, že upustíme od obou variant a budeme hledat náhradní řešení, které bude podstatně levnější. K realizaci by mělo dojít až po opravě povrchu vozovky u kruhového objezdu,“ uvedl starosta města David Šimek.