Postřehy a pocity zastupitelky - nováčka

Je to již víc než rok, co jsem se stala zastupitelkou města Svitavy. Potěšila mě důvěra spoluobčanů a proto jsem se rozhodla do toho jít. Celý svůj  život jsem věnovala péči o nemocné a staré pacienty a skok z práce ve zdravotnictví do komunální politiky byl pro mě šokem. Vše pro mě bylo nové. Přestože důsledně  pročítám materiály, často narážím  na body, kterým nerozumím. Odpovědi na mé otázky získávám přímo na  odborech  MÚ, u vedení města nebo u mých zkušenějších kolegů.  Na samotné jednání poté přicházím již zasvěcená a připravená. Myslím si, že tak by to mělo být, tyto možnosti má přeci každý ze zastupitelů.

Zaskočilo mě, že stejně jako já – nováček, nepostupují všichni zastupitelé. Na jednáních  se pak řeší zbytečnosti, na něž mohli získat odpověď předem. Možnost ověřit si vše dopředu je přece mnohem logičtější a také ohleduplnější  k ostatním kolegům v zastupitelstvu.  

Samozřejmě si jsem vědoma postavení opozice v zastupitelstvu a chápu jejich snahu vše mít pod kontrolou a poukazovat na chyby. Považuji jejich práci za důležitou, často však mám pocit, že místo řešení podstatných problémů se motáme  zbytečně a dlouho v začarovaném kruhu. Možná jen pro zviditelnění v mediích.

Jako zastupitelka vidím více do práce vedení města a daleko víc si vážím toho, kolik dobrých věcí se   podařilo a co vše se připravuje. Vím, kolik času tomu jednotliví aktéři věnují, kolik trpělivosti mají, jak těžko se některé věci prosazují. Jsem ráda zastupitelkou právě za SPMS.

Věra Stichová

Máte dotaz? Použijte formulář a napište nám.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů