Pravidelná setkání našich členů

Od říjnových voleb se všichni členové SPMS sešli již 3 krát. Na posledním (dubnovém) jednání projednávali záležitosti rozpočtu, diskutovalo se o čenkovickém areálu, o podmínkách podpory svitavského basketbalu, o dopravě ve městě. Členové SPMS podpořily významné investice ve městě (aktuálně např. projekt, který bude řešit rekonstrukci okolí vlakového nádraží), vyjádřili spokojenost s naplněním průmyslové zóny a prodejem pozemku firmě INA. Vítají také skutečnost, že se daří po několika letech dokončit rekonstrukci Slavie. Diskutovalo se také o možnostech přiblížení jednání zastupitelstva občanům, o chystané rekonstrukci krytého plaveckého bazénu. Velký zájem vzbudila rekonstrukce koryta řeky Svitavy, která začne na jaře 2016. Projednaly se také organizační záležitosti výsadby květin v blízkosti Památníku včelích matek (17. 5. 2015) – akci organizuje SPMS. Více informací o této akci naleznete zde - Společná výsadba medonosných květin u Památníku včelích matek.

PaedDr. Milan Báča