Společná výsadba medonosných květin

Přijďte nám v neděli 17. května od 10 do 15 hodin pomoci s výsadbou medonosných květin.

V loňském roce nedaleko od města byl obnoven Památník včelích matek, který připomíná téměř zapomenutou včelařskou tradici regionu. Během roku se toto místo stalo cílem mnoha vycházek nejen Svitavanů, ale i turistů z celé země, dokonce i zahraničních návštěvníků Svitav.

V letošním roce se členové Sdružení pro město Svitavy rozhodli toto místo více zatraktivnit. Naším plánem je zakoupit a vysadit v okolí památníku přes 200 ks medonosných bylin, které toto místo svými květy celoročně zpříjemní.

Udělejte si hezkou procházku a pomozte s výsadbou

Proto v neděli 17. května od 10 do 15 hodin zveme všechny, kteří nám chtějí pomoci s výsadbou bylin, k vycházce či vyjížďce na kole k Památníku včelích matek. Drobné občerstvení zajištěno.

Těšíme se na Vás.

Jak se dostanete k Památníku včelích matek?

Stačí jít po modré turistické značce od rybníka Rosnička (cca 2,2 km) - viz mapa (pro zvětšení klikněte na mapu).