Svitavy získají výrobní závod pro stovky zaměstnanců

Ve svitavské průmyslové zóně bude prodán společnosti INA Lanškroun pozemek, na kterém firma vybuduje nový závod na výrobu komponentů do automobilového průmyslu. Firma garantuje, že zaměstná 960 osob, přičemž 300 pracovních míst bude nutno obsadit ihned po dostavbě haly a zbytek bude přibírán postupně až do roku 2020. Kromě dělnických profesí zaměstná také absolventy vysokých škol, neboť součástí závodu bude i oddělení pro vývoj a výzkum. Práci přinese také místním podnikatelským subjektům, které se mohou zapojit do dalšího rozvoje firmy nebo mohou s firmou spolupracovat. Nabízí se také spolupráce s SOU Svitavy.

Průmyslová zóna bude 100 % využitá

Společnost INA Lanškroun vybuduje svůj výrobní závod na pozemku o ploše 7 ha, čímž bude svitavská průmyslová zóna vyprodaná a využitá na 100%.

Harmonogram prací

V případě dohody by podle plánovaného harmonogramu stavební práce započaly v květnu 2015 a v červenci následujícího roku by se zmíněná výroba přestěhovala do Svitav. Zahájení kompletní výroby je zamýšleno od listopadu 2016.