Stichová Věra

8Stichová Věra

Zdravotní sestra, předsedkyně Klubu českých turistů Svitavy (*1955)

I když nejsem přímo svitavačka, přesto se ji cítím. Žiji zde již 40 let a stejnou dobu pracuji ve Svitavské nemocnici. Posledních 20 let na oddělení LDN, tedy převážně se starými a hodně nemocnými lidmi. Je to práce náročná, ale mě těší a uspokojuje. Mám staré lidi ráda.

Jsem vdaná, manžel si již užívá důchodu. Vychovala jsem 2 dcery a radost mám ze třech, již dospívajících vnoučat.

Mým velkým koníčkem vedle cestování, četby a poslechu hudby je turistika. Jsem ráda, mohu-li něco udělat pro druhé. Řadu let jsem pracovala s mládeží a vedla turistický oddíl Zálesáci. Nyní předsedám odboru KČT. Tuto funkci jsem převzala po manželovi, který před 30 lety organizovanou turistiku ve Svitavách zakládal. Baví mě připravovat výlety a zájezdy pro partu lidí, kteří mají stejné zájmy a je jim spolu dobře. Dělá mi radost přivézt je do krásných míst, kam by se sami třeba ani nedostali.

Svitavy již dlouhý čas považuji za svůj domov. Líbí se mi, že se stále mění. Zkrášluje se město i jeho okolí. Co jsem v posledních letech ve městě nejvíce uvítala, je vybudování Seniorcentra. Vím, jak je pro staré lidi těžké, když musí opustit místo, kde prožili celý svůj život, kde mají své rodiny a přátele. V SPMS bych se chtěla především věnovat sociální problematice seniorů a zdravotně postižených. Mým přáním je, aby se jim v našem městě žilo co nejlépe.

Máte dotaz? Použijte formulář a napište nám.

Položky označené * jsou povinné
Vaše jméno a příjmení
* Váš e-mail
Váš telefon
* Vaše zpráva

Sem napište svůj dotaz nebo vzkaz.

Vyplňte prosím výsledek (číslo)
* tři plus pět