Tomanec Filip Mgr.

25Tomanec Filip Mgr.

Vedoucí sportovišť (*1985)

Sport mě doprovází od dětství na každém kroku. Rodiče mě vedli k aktivnímu způsobu života - koužky, společné výlety a sportování (fotbal, atletika, plavání...). Záliba ke sportu byla tak veliká, že jsem se ho rozhodl poznat více i po teoretické stránce na vysoké škole. K mým součastným nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším sportům patří lyžování, skialpinismus, plavání, jízda na kole, ale nepohrdnu jakýmkoli dalším sportem. Plavání, můj dlouholetý koníček, kterému jsem se věnoval závodně, mě dovedl k nynějšímu povolání. Po úspěšném dokončení studia pracuji jako vedoucí plaveckých sportovních zařízeních ve Svitavách. Současně miluji hory a život na nich zejména v zimním období, a proto jsem se před 4lety stal členem Horské služby a instruktorem lyžování.
Ke SPMS jsem se připojil již před 4 roky, kdy mi jako rodilému Svitavákovi nebylo jedno, co se ve městě děje. Sdružení má jasnou vizi, jakým směrem se ubírat - postupná rekontrukce sportovišť, městských budov, úpravy chodníků, zeleně a vybudování nových možností volnočasového vyžití a podpory činností dětí. Tento směr mi je sympatický a chci ho i nadále podporovat.

Život je plných nástrah a překážek, které je zapotřebí zvládat a překonávat. Rád se řídím svým životním mottem: „ Nikdy neříkej nikdy!“