Křečková Dagmar

19Křečková Dagmar

Pracovnice katastrálního úřadu (*1961)

Mým rodným městem jsou Svitavy. Své město mám ráda a s radostí sleduji, jak se mění, rozvíjí, krásní a jak si k němu i občané vytvářejí svůj vztah. Zde jsem prožila vše zásadní, co mě v životě potkalo. Zde jsem studovala, prožívala první lásky, v lidové škole umění se seznamovala s hudbou i prvními tanečními krůčky, sportovala, četla a učila se vše, co dnes ve svém životě potřebuji znát.

V roce 1985 skončilo období prvních lásek a svobody tím, že jsem uzavřela manželství. To trvá dodnes. Narodily se nám dvě děti. Dnes jsou již dospělé, ukončily studia na vysokých školách, našly si práci a jsou na nás, rodičích, již nezávislí.

Mé působení v lidové škole umění mě přivedlo k poznání, že nejsem talentovaný muzikant, ale získala jsem lásku k hudbě a úctu a obdiv ke každému, kdo v muzice a zpěvu něco umí. První taneční krůčky z lidové školy umění jsem v duchu hesla "co se v mládí naučíš, ve stáří jak když najdeš" uplatnila ve chvíli, kdy jsem objevila kouzlo orientálního tance. V orientálním tanci poznává člověk sám sebe. Nachází krásu pohybu, harmonii těla, uvědomuje si svoji osobnost a překonává své vlastní hranice. Mám ráda slova J. W. Goetha: "Člověk má mít odvahu každý den začínat nový život". Vždycky jsem si myslela, že budu tancovat jen sama pro sebe, ale v duchu předchozích slov, jsem našla odvahu spolu se svými kolegyněmi začít tancovat i na veřejnosti. Myslím, že důležitější než předvádět perfektní taneční výkon, je možnost ukázat jiným ženám, že mohou udělat něco samy pro sebe, a to bez ohledu na věk, talent, tělesné proporce, atd. .... Každý den můžeme začít nový život!

Stejně jako tanec mám ráda i sport, kterému se věnuji od dětství. Zkoušela jsem různá sportovní odvětví, až jsem zakotvila u basketbalu. Tady jsem působila mnoho let jako trenér mládeže. Vedla jsem svůj tým od nejmladších žáků až po kategorii dorosteneckou. Basketbal je kolektivní sport, který učí člověka spoustu užitečných věcí. Víte, že chcete-li něčeho dosáhnout, musíte pro to mnoho udělat a pilně pracovat. Učíte se vypořádat s neúspěchy, vytrvat, i když se nedaří, nevzdávat se, a také se učíte spolupráci v kolektivu. Co nezvládnou jedinci, může dokázat kolektiv, když všichni spolupracují a ví, co chtějí. A toto neplatí jen u sportu. Jak děti odrůstaly, začaly chodit do školy a povinností přibývalo, postupně jsem musela své sportovní aktivity omezit a následně je ukončit. K aktivnějšímu sportování jsem se vrátila v pozdější době tím, že jsem se již v "pokročilém" věku poprvé postavila na sjezdové lyže (tedy poprvé od základní školy). I tady v duchu slov o odvaze a začínání jsem objevila nové aktivity, které mě velmi baví.

Od roku 1991 pracuji ve státní správě, od roku 1993 na právním oddělení Katastrálního úřadu pro Pardubický kraj, Katastrálního pracoviště Svitavy.

Průběžně vedle svých pracovních a rodinných povinností a různých dalších aktivit, sleduji dění na politické scéně. Což mě přivedlo k tomu, abych se i já aktivně zapojila. Po období, kdy jsem působila v jedné parlamentní politické straně, jsem vstoupila v roce 2001 do Sdružení pro město Svitavy a od té doby se věnuji komunální politice.

Myslím si, že mé město prošlo od listopadu 1989 obrovskou proměnou.

Líbí se mi, že se stalo se barevnější, vybudovalo se tu mnoho nových zařízení, která slouží občanům a pomáhají jim v různých životních situacích a nebo jim život prostě jen zpříjemňují. Občané mají možnost využít široké nabídky jak v kulturní, tak i sportovní oblasti.

Libí se mi, že se lidé schází při různých příležitostech na náměstí i v jiných částech města. Libí se mi, že vznikají projekty, které propojují krásnou přírodu kolem města s aktivitami občanů a s možností poznávat přítomnost i historii města a jeho okolí.

Líbí se mi tu.

Máte dotaz? Použijte formulář a napište nám.

Položky označené * jsou povinné
Vaše jméno a příjmení
* Váš e-mail
Váš telefon
* Vaše zpráva

Sem napište svůj dotaz nebo vzkaz.

Vyplňte prosím výsledek (číslo)
* tři plus pět