Hrušková Božena

13Hrušková Božena

Vedoucí Klubu seniorů (*1949)

Pocházím ze Svitav, původní profesí jsem zdravotní sestra, nyní důchodkyně, vedoucí Klubu seniorů ve Svitavách. Po studiích jsem s manželem odešla do Mladé Boleslavi, kde jsem působila v sociálních službách jako vrchní sestra pečovatelské služby.

Do Svitav se naše rodina přestěhovala v roce 1991, v restituci jsme získali zpět řeznictví ve Svitavách – Lánech. K sociálním službám jsem se vrátila v roce 2001, ve funkci ředitelky Charity Svitavy jsem pomáhala obnovit terénní charitní ošetřovatelskou a pečovatelskou službu a humanitární sbírky. Jsem velice ráda, že jsem mohla přispět k rozvoji sociální sítě ve Svitavách svým projektem – CDS Světlanka v Jungmannově ulici, který slouží jak seniorům, tak osobám s mentálním postižením.

V roce 2004 jsem ze zdravotních důvodů profesionální činnost ukončila odchodem do invalidního důchodu a od té doby dobrovolně zajišťuji činnost Klubu seniorů.

Jsem vdaná (manžel Václav), mám dva dospělé syny a dvě vnoučata. Volný čas věnuji rodině, práci na zahrádce a přípravě aktivit Klubu seniorů. Ráda vařím, peču cukroví, chodím do kina, čtu a poslouchám dechovou hudbu. Nesnáším pomluvy, lži a přetvářku.

Ve SPMS se věnuji oblasti sociální, především podpoře projektů pro seniory, terénní i ústavní péči a volnočasovým aktivitám.

Mé životní krédo vystihuje citát A. Einsteina: „Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to."

Ve Svitavách mě za poslední 4 roky potěšilo, že konečně máme pobytovou sociální službu - Domov pro seniory s 31 lůžky a 8 lůžek se zvláštním režimem. V září loňského roku bylo dáno do provozu sociální bydlení - startovací byty pro matky s dětmi v tíživé situaci. Pro mě znamenají Svitavy město příznivé jak pro rodiny, tak i pro seniory.