Špaček Pavel Ing.

24Špaček Pavel Ing.

Ekonomický náměstek ředitele nemocnice (*1965)

Od roku 1995 jsem ekonomem v naší nemocnici. Toto povolání mne velmi baví a jsem rád, že jsem byl u velké změny, kterou nemocnice prošla až do dnešní podoby. Myslím, že se máme čím pochlubit. Před tím jsem sedm let prožil ve Vigoně, kde jsem se po vystudování VŠE v Praze učil praktickému řízení ekonomiky a financování. Jsem rozvedený. Mám dva dospělé syny. Od mládí jsem velkým milovníkem přírody, což mne přivedlo i k mému koníčku – entomologii. Protože pocházím z hudební rodiny, učil jsem se hrát na akordeon a trombón. Krásné vzpomínky mám na pana Pařízka a jeho mládežnickou dechovku. Při oslavách kulatého výročí Svitav jsem si zahrál na našem krásném náměstí v speciálně sestavené „obří“ dechovce a byl to pro mne nezapomenutelný zážitek. Po tatínkovi jsem „zdědil“ zálibu k filatelii a starým pohlednicím, přes které si člověk připomene historii nejen našeho národa. Ovšem mým největším celoživotním koníčkem je sport. Od roku 1976 jsem hrál basketbal za Svitavy a poznal mnoho „kamarádů do deště“. Po skončení hráčské kariéry jsem věnoval tomuto sportu svou energii v trenérství mládeže i mužů s cílem hrát republikové soutěže. Ve Svitavách se mi splnil velký sen o krásné víceúčelové hale, kterou nám závidí celá republika. I proto zde od roku 2007 organizuji mezinárodní mládežnické basketbalové kempy. Trenérská práce s malými basketbalisty mě velmi obohacuje a vidím v ní velké poslání. Vrcholem mé práce ve sportu je realizace projektu „Mattoni NBL ve městě Svitavy“, který umožnil skvělým svitavským fanouškům od roku 2010 užívat prvoligový basketbal ve svém krásném městě. Jsem velmi rád, že se nám daří pravidelně zaplňovat halu a přinášet Svitavákům radost z vítězství. Sport je skvělou přípravou do života a člověk se v něm naučí tvrdé práci odměněnou vítězstvími, ale také vyrovnání se s prohrami, které každý sport rovněž přináší. Těchto zkušeností využívám i při své manažerské práci. U lidí mám rád upřímnost, i když může někdy bolet. Co bytostně nesnáším je lhaní. Po „sametové revoluci“ jsem byl u zrodu Sdružení pro Město Svitavy, kde jsem se snažil uplatnit svých odborných znalostí i vědomostí k rozvoji občanské společnosti v našem krásném městě. Téměř dvacet let jsem vedl finanční výbor městského zastupitelstva a jeho členem jsem dosud. Jsem rád, že se podařilo rozvíjet město s malým zadlužením i dostatečnou finanční rezervou pro rozvoj budoucí. Ne všem městům se to podařilo. Svitavy jsou mým rodištěm a jsem na své město patřičně hrdý. Jsem přesvědčen o tom, že život ve Svitavách je rok od roku atraktivnější. V SMS se kromě financí a majetku podílím na programu rozvoje sportu. V současnosti máme všechna klíčová sportoviště na úrovni třetího tisíciletí a to mne těší. Život mne naučil bojovat a nevzdávat se za žádných okolností. Vždyť problémy jsou od toho, aby se řešily.