Čermák Pavel Ing.

11Čermák Pavel Ing.

Ekonom (*1953)

Jsem rodilý Svitavák a osud mého města mi není lhostejný. Pozoruji, jak se tvář města postupně mění – a ona se opravdu mění k lepšímu. A já se snažím, abych tomu mohl napomoci. Ve Sdružení pro město Svitavy jsem od jeho počátku – mou „parketou“ je ekonomika, hospodaření, majetek, ale i spolková činnost. Jsem mnoho let předsedou „rybářů“ a věřte, že jsem docela pyšný na to, co jsme u rybníka dokázali – opravená Rosnička, bezproblémový provoz hostinského zařízení, pořádek nejen u chaty, ale kolem celého rybníka, zavedení tradice „Benátských nocí u rybníka“, kam opravdu 2x ročně přichází tisíce lidí. A speciálně pro rybáře – velmi slušná obsádka ryb v rybníce, která uspokojí i nejnáročnější milovníky „Petrova cechu“.

Co mě aktuálně teď osobně tíží (a v čem bych chtěl být nápomocen při řešení), jsou dopady ekonomické krize na chod města Svitavy. Současné i nastávající období je a bude obdobím finančních škrtů – bude potřeba velmi pečlivě analyzovat, kde a jak a o kolik snížit výdaje, bude potřeba variantně řešit budoucí vývoj – tím myslím, „co se stane když vyškrtneme z výdajů „tohle, nebo tohle...), jaký to bude mít důsledek pro město, ale zejména, a to na prvním místě, pro jeho obyvatele – pro lidi, kteří zde žijí.

Co je také velmi důležité (někdy i životně) pro lidi – můžeme nějak pomoci se snížením nezaměstnanosti? Domnívám se, že za určitých okolností s tím lze, alespoň trochu něco udělat. Vytvoření podmínek pro drobné podnikání pomocí stávajících příp. nových nebytových prostor města a za podpory peněz z kraje či EU by mohlo být tím správným začátkem.

Mám rád svoji rodinu, mám rád přírodu a motivuje mě pomáhat dalším lidem.

V poslední době mě Svitavy potěšily např. péčí o sportoviště (jmenovitě svitavský stadion) s jeho infrastrukturou pro děti, stále se rozvíjející činností "Krůčku" s pozitivními dopady na mnoho maminek s dětmi malými i většími a z profesního pohledu pak přetrvávající víceméně vyrovnanou bilance rozpočtu Města.

Máte dotaz? Použijte formulář a napište nám.

Položky označené * jsou povinné
Vaše jméno a příjmení
* Váš e-mail
Váš telefon
* Vaše zpráva

Sem napište svůj dotaz nebo vzkaz.

Vyplňte prosím výsledek (číslo)
* tři plus pět