Malý Jan MUDr.

20Malý Jan MUDr.

Dětský lékař (*1949)

Prakticky celý život jsem prožil ve Svitavách. Po maturitě na zdejším gymnasiu, tehdy Střední všeobecně vzdělávací škole, jsem vystudoval lékařskou fakultu v Brně. Po ukončení vysokoškolského studia jsem nastoupil na dětské oddělení zdejší nemocnice, kde pracuji dosud. Kromě práce primáře oddělení vedu ambulance pro děti s cukrovkou a pro rodiny s poruchou krevních tuků. V devadesátých letech jsem téměř 7 let působil ve funkci ředitele nemocnice.

Jsem ženatý, manželka je lékařka, mám dva dospělé syny. Většinu volného času věnuji sportu, miluji hory, v létě po nich jezdím na kole, v zimě lyžuji.

Vždy mi velmi záleželo na tom, v jakém městě žiji, jak vypadá, co by se mělo zlepšit, co udělat, abychom mohli být na naše město hrdí a cítili s ním sounáležitost. Proto jsem po sametové revoluci pracoval řadu let v městském zastupitelstvu a v komisi pro sociální problematiku. Nyní, přestože jsem na kandidátce Sdružení pro město Svitavy, předpokládám, že dáte svůj hlas spíše kandidátům mladším, protože cítím, že je na čase, aby se mezi členy zastupitelstva dostaly nové tváře. Jsou to lidé, kteří by nás starší měli ve vedení města nahradit, pevně věřím, že se jim bude dařit naše město dále zvelebovat.

Nejvíce mne v poslední době ve Svitavách potěšila rekonstrukce stadionu a přilehlých sportovních zařízení a výzdoba okolí dřevěnými sochami.

Máte dotaz? Použijte formulář a napište nám.

Položky označené * jsou povinné
Vaše jméno a příjmení
* Váš e-mail
Váš telefon
* Vaše zpráva

Sem napište svůj dotaz nebo vzkaz.

Vyplňte prosím výsledek (číslo)
* tři plus pět