Otázky pro… Svitavy a my – úvodník

Na jednom z neformálních setkání členů našeho sdružení jsme se ptali sebe navzájem na věci, které nás trápí, ze kterých máme radost, a také na témata, která nás zajímají. Seděli jsme u griloviště u rybníka Rosnička, opékali si špekáčky, popíjeli pivo i limo, odháněli komáry a dotěrné vosy a bavili se. Výsledkem setkání nebyl oficiální zápis, ale přepis rozhovorů, které se vedly. A protože otázky a odpovědi se dotkly téměř všeho, rozhodli jsme se je v přepise na pokračování zveřejnit.

Máme za sebou dva roky z tohoto volebního období. Sdružení pro město Svitavy dosáhlo v říjnových volbách roku 2018 historického úspěchu. Získalo 42 % hlasů a 13 zastupitelských křesel. Přesto se rozhodlo pro širokou koalici. Ptali jsme se, jak ony dva roky hodnotí starosta, jednotliví radní a zastupitelé. A řeč přišla i na to, co nás čeká. Rozhovory budeme postupně zveřejňovat na webových stránkách a facebookovém profilu SPMS, a to dvakrát týdně.

Sdružení pro město Svitavy je společně s Vámi.