Fikejz Radoslav Mgr.

2Fikejz Radoslav Mgr.

Historik svitavského muzea (*1973)

Jsem přítelem konsensů, nikoliv kompromisů.

Nemyslím si, že kompromis je sprosté slovo, ale je to spojení slov, které nezaručuje stabilitu. V politice, alespoň v té komunální, aktivně působím od roku 2006. Vyšší ambice jsem nikdy neměl. Vážím si křížků, tedy preferenčních hlasů, které jsem kdy dostal, a těší mne, že mají vzestupnou tendenci. Vše může být ale jinak a je to dobře.

Zkazit lze leccos. Asi mi mé aktivity v radě města preference nepřinesou, je mi to jasné, ale jsem týmovým hráčem a s loajalitou ke straně, na které stojím. Loajalita pro mě není prázdným slovem a nutností se vším souhlasit. To se snad projevilo během mého funkčního období. Důležité je obstát sám před sebou a měřítka, která jsem si dal, jsou přísná. Tato měřítka jsou ale mým vlastním rozhodnutím a budou-li mně někdy sečtena, pak na mém vlastním účtu. Svědomí je totiž kus intimity a nedá se vytrubovat do světa.

Nesnáším slovo kompromis, protože vede do temných uliček nikoho. Mám rád slovo konsensus, dohodu všech, a pak není-li dohoda možná, nastupují kompromisy. Ale vše je o diskuzi.

Vím, co bych nechtěl. Jsem blíženec, už samo o sobě komplikované znamení, nevyrovnaný, nervózní, netrpělivý, neústupný, paličatý až hrůza. Obávám se, že s přibývajícími lety se negativní vlastnosti násobí. Ale jsem upřímný a svědomitý, možná i pracovitý, ale to ať posoudí jiní. Ano, jsem i ambiciózní a hrdý na to, co se povedlo. Mám rád lidi a nesnáším lidskou hloupost. A bytostně nesnáším extremismus, ať levý či pravý, stejně jako populismus. A to jsou pro mě nepřekročitelné mantinely v mé politické službě. Je to něco jako manželský slib, který jsem své ženě Lence dal před více než dvaceti lety. A nehodlám o tom diskutovat.

Máte dotaz? Použijte formulář a napište nám.

Položky označené * jsou povinné
Vaše jméno a příjmení
* Váš e-mail
Váš telefon
* Vaše zpráva

Sem napište svůj dotaz nebo vzkaz.

Vyplňte prosím výsledek (číslo)
* tři plus pět