Sezemská Marcela Mgr.

3Sezemská Marcela Mgr.

Předsedkyně TJ Svitavy, trenérka volejbalu (*1948)

Původním povoláním jsem učitelka – češtinářka a tělocvikářka - a „mojí školou“ byla (a zůstane!) svitavská střední zdravotnická škola. Učila jsem ráda, hodně let, dokonce i ředitelovala. Díky hlasům našich občanů jsem byla od roku 1994 až dosud členkou Rady města Svitavy a roku 2000 dokonce „odskočila“ až na místostarostovské místo. V našem městě zakotvily i moje dvě dospělé děti.

Životní styl naší rodiny výrazně ovlivnil a ovlivňuje sport. Rodiče byli před šedesáti lety u založení svitavského volejbalového oddílu, rozvíjeli jeho činnost, já v jejich práci pokračuji, dnes už jsou naplno zapojeni syn i dcera. Společně s dalšími nadšenci – trenéry a funkcionáři – nabízíme, především dětem a mládeži, aktivní využití volného času, možnost rozvoje, a to nejen sportovního. Na další záliby a koníčky utrhávám v současnosti čas jen obtížně. Ale hodlám to napravit.

Svitavy považuji za své město. Narodila jsem se tady, vyrostla, pracuji, mám zde rodinu, přátele, ... Neměla jsem a nemám důvod odcházet jinam. Byla jsem vychovaná k tomu, abych vždycky dělala i něco navíc, nejen pro sebe, ale také pro druhé. Tím vysvětluji své zapojení do Sdružení pro město Svitavy. Vzhledem k profesi a zájmům jsou mi blízké zejména oblasti školství, sociálních věcí, sportu a kultury, těm se věnuji především. Myslím, že jen ti největší škarohlídi nevidí, nebo nechtějí vidět, jak se Svitavy změnily a stále mění k lepšímu. Ale samozřejmě s jídlem roste chuť, takže je toho ještě hodně, co na nás v našem městě čeká, co stojí za to vylepšit, opravit, změnit, …

Vážím si všech, kteří pro naše město a lidi v něm udělali či dělají něco navíc – v jakékoliv oblasti. Jako sportovec jsem pochopitelně nadšená z toho, co se ve městě dělá pro sport, radost mám i z toho, že se pomaličku začíná oživovat náměstí – farmářské trhy, kulturní akce a v neposlední řadě i ty předzahrádky.