Čuhelová Blanka Mgr.

6Čuhelová Blanka Mgr.

Ředitelka městského muzea a galerie (*1957)

Narodila jsem se ve Svitavách, mám tohle město ráda a mám pocit, že sem patřím. Jsem tady opravdu doma. Už více než 30 let pracuji ve svitavském muzeu, kde jsem prošla všemi pracovními zařazeními, kromě ekonomického úseku (od psaní a roznášení obálek po ředitele). Vystudovala jsem filosofickou fakultu Masarykovy univerzity a dvouletý kurz muzeologie. Zaměstnání je pro mě opravdu velikým koníčkem, kterému věnuji hodně času a snad je to za ty léta na muzeu i vidět.

Jsem vdaná, mám dva dospělé skvělé kluky, manžel i oba synové pracují v oboru informatiky. Rodina je pro mě hodně důležitá, vždy mě podržela v těžkých chvílích, a já se snažím o totéž. Když se mluví o zájmech, většinou se profilují lobby kulturní a sportovní. Já patřím spíše k té první, i když se nevyhýbám ani sportu. Ráda lyžuji, jezdím na kole, plavu. Ale raději jdu na pěkné divadelní představení, film, besedu, koncert. Nemám ráda tzv. mega akce, spíše alternativní kulturu. V době studií na gymnáziu jsem hrála divadlo, chodila do „dramaťáku“. Právě toto období mě ovlivnilo na celý další život a zůstali mi z něj také nejbližší přátelé.

Od roku 2002 jsem zastupitelkou města. Svitavy se za posledních dvacet let neuvěřitelně proměnily k lepšímu, kdo to nevidí, tak musí být slepý. Samozřejmě, že ne všechno je ideální, i proto jsem ráda, že se v poslední době do komunální politiky zapojují noví, mladí lidé. A to nejen v našem Sdružení. Sama jsem členkou SPMS od jeho založení, pracuji zejména v oblasti kultury a v poslední době i cestovního ruchu. Kultura a cestovní ruch se v mnoha směrech propojují, těší mě, když turisté, kteří navštíví Svitavy, mluví o našem městě s nadšením. Užívám si chvilky, kdy mohu být na svém rodné město pyšná. A snažím se namísto „brblání, co všechno nejde“ napomoci tomu, aby těch chvilek bylo co nejvíce.

Mé životní krédo: Vydrží-li kultura, přežije národ.

Máte dotaz? Použijte formulář a napište nám.

Položky označené * jsou povinné
Vaše jméno a příjmení
* Váš e-mail
Váš telefon
* Vaše zpráva

Sem napište svůj dotaz nebo vzkaz.

Vyplňte prosím výsledek (číslo)
* tři plus pět