Lídr našeho sdružení a starosta města David Šimek se stal součástí kandidátky KDU-ČSL

Lídr Sdružení pro město Svitavy a starosta města David Šimek se stal součástí kandidátky KDU-ČSL pro letošní volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Aby se předešlo nějakým spekulacím, jestli to třeba neznamená, že opouští Sdružení pro město Svitavy (SPMS), přinášíme jeho vyjádření:

„Sdružení pro město Svitavy je složeno z nezávislých kandidátů a členů hnutí Nestraníci, jehož jsem místopředsedou. SPMS od počátku spolupracuje v našem městě s KDU-ČSL, je to náš dlouholetý koaliční partner. V krajské politice KDU-ČSL, Nestraníci a SNK ED společně tvoří Koalici pro Pardubický kraj. Jelikož spolupráce na krajské úrovni perfektně funguje, vedlo mě to při rozhodování, koho podpořit ve volbách do Sněmovny. Proto jsem součástí kandidátky KDU-ČSL, na které jsem uveden jako Nestraník. Můj hlavní cíl je vyjádřit podporu čelním kandidátům této kandidátní listiny, které osobně znám a v současném profesním životě ukázali, že jsou to lidé na pravém místě. Proto bych si moc přál, aby své schopnosti a zkušenosti plně uplatnili v pozici poslanců. Jako starosta města potřebuji mít v Praze poslance, kteří jsou ochotni vyslechnout mé problémy a pomoci najít řešení, případně pomoci zprostředkovat jednání s kompetentními osobami. Věřím, že se do Sněmovny dostanou lidé, kteří budou mít zájem spolupracovat s radnicemi našeho kraje. A to čelní kandidáti KDU-ČSL do Sněmovny rozhodně jsou. Rád bych uklidnil ty občany našeho města, kteří si třeba při pohledu na volební bannery mysleli, že měním dres: není tomu tak, nadále zůstávám lídrem SPMS a rozhodně budu v komunálních volbách ve Svitavách za rok opět kandidovat za SPMS.“