Šimek David Mgr. Bc.

1Šimek David Mgr. Bc.

Starosta města (*1977)

Od roku 2002 jsem pracoval jako učitel na ZŠ Svitavy, Sokolovská 1. V letech 2005 - 2010 jsem vykonával funkci ředitele školy. Vystudoval jsem na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, obor učitelství biologie - zeměpis - geologie. Dále jsem vystudoval na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci obor Školský management. Jsem ženatý a mám dvě malé děti, se kterými trávím svůj volný čas. Od roku 2006 jsem členem zastupitelstva v našem městě. V současné době v pozici starosty se snažím hájit zájmy našeho města a získáváním dotačních prostředků zlepšovat infrastrukturu.

Od dětství se aktivně věnuji práci v turistickém oddílu mládeže TOM Zálesáci Svitavy. Kromě celoroční činnosti mládeže organizuji se svými kamarády letní tábory. Svůj volný čas trávím s rodinou a svými kamarády. Rád cestuji, provozuji cyklistiku a turistiku. Jsem rád, že bydlím v tomto městě. Snažím se využívat kulturních a sportovních aktivit, které se ve městě konají. V budoucnu bych se chtěl i nadále věnovat rekonstrukci veřejných budov města, výstavbě sportovní haly a zastřešení ledové plochy. Dále vnímám jako důležité téma opravu chodníků a kanalizační sítě na území města.  Mé životní krédo vystihuje motto " Zajímám se o budoucnost. Mám v plánu v ní prožít zbytek života".